Conectează-te cu noi

Sport

Nu vom avea parte de “derby-ul” Dejului. Unirea și Someșul, în serii diferite + PROGRAM

Publicat acum

pe

Federația Română de Fotbal (FRF) a stabilit, azi, componenţa celor 10 serii ale Ligii a III-a.

Surprinzător, FC Unirea Dej face parte din seria a IX-a, în timp ce FC Someșul Dej este componentă a seriei a X-a. O decizie bizară a FRF, în urma căreia iubitorii de fotbal din zonă nu se vor putea bucura de “derby-ul” Dejului.

Seria 9Seria 10
FC Unirea DejACS FC Someşul Dej
CS Unirea Ungheni 2018CSM Satu Mare
CS Ocna MureşCS Progresul Şomcuţa Mare
CSO CugirCS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei
CS HunedoaraACS CAO 1910 Oradea
CSM Avântul ReghinCS Minaur Baia Mare
ACS Sticla Arieşul TurdaCS Luceafărul Oradea
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-NapocaCSC Sânmartin
AFC Unirea 1924ACS Unu Fotbal Club Gloria
ACS Industria GaldaSCM Zalău

ACTUALIZARE:

PROGRAM SERIA a IX-a

Etapa 1
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – FC UNIREA DEJ
AFC UNIREA 1924 – CSO CUGIR
CS UNIREA UNGHENI 2018 – CS HUNEDOARA
CS OCNA MUREŞ – ACS STICLA ARIEŞUL TURDA
CSM AVÂNTUL REGHIN – ACS INDUSTRIA GALDA

Etapa 2
FC UNIREA DEJ – ACS INDUSTRIA GALDA
ACS STICLA ARIEŞUL TURDA – CSM AVÂNTUL REGHIN
CS HUNEDOARA – CS OCNA MUREŞ
CSO CUGIR – CS UNIREA UNGHENI 2018
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – AFC UNIREA 1924

Etapa 3
AFC UNIREA 1924 – FC UNIREA DEJ
CS UNIREA UNGHENI 2018 – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
CS OCNA MUREŞ – CSO CUGIR
CSM AVÂNTUL REGHIN – CS HUNEDOARA
ACS INDUSTRIA GALDA – ACS STICLA ARIEŞUL TURDA

Etapa 4
FC UNIREA DEJ – ACS STICLA ARIEŞUL TURDA
CS HUNEDOARA – ACS INDUSTRIA GALDA
CSO CUGIR – CSM AVÂNTUL REGHIN
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – CS OCNA MUREŞ
AFC UNIREA 1924 – CS UNIREA UNGHENI 2018

Etapa 5
CS UNIREA UNGHENI 2018 – FC UNIREA DEJ
CS OCNA MUREŞ – AFC UNIREA 1924
CSM AVÂNTUL REGHIN – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
ACS INDUSTRIA GALDA – CSO CUGIR
ACS STICLA ARIEŞUL TURDA – CS HUNEDOARA

Etapa 6
FC UNIREA DEJ – CS HUNEDOARA
CSO CUGIR – ACS STICLA ARIEŞUL TURDA
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – ACS INDUSTRIA GALDA
AFC UNIREA 1924 – CSM AVÂNTUL REGHIN
CS UNIREA UNGHENI 2018 – CS OCNA MUREŞ

Etapa 7
CS OCNA MUREŞ – FC UNIREA DEJ
CSM AVÂNTUL REGHIN – CS UNIREA UNGHENI 2018
ACS INDUSTRIA GALDA – AFC UNIREA 1924
ACS STICLA ARIEŞUL TURDA – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
CS HUNEDOARA – CSO CUGIR

Etapa 8
FC UNIREA DEJ – CSO CUGIR
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – CS HUNEDOARA
AFC UNIREA 1924 – ACS STICLA ARIEŞUL TURDA
CS UNIREA UNGHENI 2018 – ACS INDUSTRIA GALDA
CS OCNA MUREŞ – CSM AVÂNTUL REGHIN

Etapa 9
CSM AVÂNTUL REGHIN – FC UNIREA DEJ
ACS INDUSTRIA GALDA – CS OCNA MUREŞ
ACS STICLA ARIEŞUL TURDA – CS UNIREA UNGHENI 2018
CS HUNEDOARA – AFC UNIREA 1924
CSO CUGIR – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA

PROGRAM SERIA a X-a

Etapa 1
CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI – CSC SÂNMARTIN
CSM SATU MARE – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE – CS MINAUR BAIA MARE
ACS CAO 1910 ORADEA – SCM ZALĂU
ACS FC SOMEŞUL DEJ – CS LUCEAFĂRUL ORADEA

Etapa 2
CSC SÂNMARTIN – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
SCM ZALĂU – ACS FC SOMEŞUL DEJ
CS MINAUR BAIA MARE – ACS CAO 1910 ORADEA
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE
CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI – CSM SATU MARE

Etapa 3
CSM SATU MARE – CSC SÂNMARTIN
CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE – CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI
ACS CAO 1910 ORADEA – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
ACS FC SOMEŞUL DEJ – CS MINAUR BAIA MARE
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – SCM ZALĂU

Etapa 4
CSC SÂNMARTIN – SCM ZALĂU
CS MINAUR BAIA MARE – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – ACS FC SOMEŞUL DEJ
CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI – ACS CAO 1910 ORADEA
CSM SATU MARE – CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE

Etapa 5
CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE – CSC SÂNMARTIN
ACS CAO 1910 ORADEA – CSM SATU MARE
ACS FC SOMEŞUL DEJ – CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
SCM ZALĂU – CS MINAUR BAIA MARE

Etapa 6
CSC SÂNMARTIN – CS MINAUR BAIA MARE
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – SCM ZALĂU
CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
CSM SATU MARE – ACS FC SOMEŞUL DEJ
CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE – ACS CAO 1910 ORADEA

Etapa 7
ACS CAO 1910 ORADEA – CSC SÂNMARTIN
ACS FC SOMEŞUL DEJ – CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – CSM SATU MARE
SCM ZALĂU – CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI
CS MINAUR BAIA MARE – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA

Etapa 8
CSC SÂNMARTIN – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI – CS MINAUR BAIA MARE
CSM SATU MARE – SCM ZALĂU
CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
ACS CAO 1910 ORADEA – ACS FC SOMEŞUL DEJ

Etapa 9
ACS FC SOMEŞUL DEJ – CSC SÂNMARTIN
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – ACS CAO 1910 ORADEA
SCM ZALĂU – CS PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE
CS MINAUR BAIA MARE – CSM SATU MARE
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – CS SPORTUL 2007 ŞIMLEU SILVANIEI

Reclamă
Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

RECLAMĂ

PUBLICITATE

TU AI DAT LIKE?

ABONEAZĂ-TE PENTRU ȘTIRI VIDEO

PUBLICITATE

CAUTĂ CE TE INTERESEAZĂ

Web Doar pe Dej24.ro

DONEAZĂ

Dacă doriți să sprijiniți financiar Dej24.ro, CLICK pe butonul de mai jos pentru a dona orice sumă de bani.

PARTENER