Eveniment
O femeie din Dej a găsit pe jos o sumă mare de bani și a anunțat poliția
Publicat acum
11 anipe
O femeie din Dej care a găsit pe jos peste 1500 de lei a dat dovadă de spirit civic și a anunțat Poliția Municipiului Dej.
Aseară, în jurul orei 19:00, Poliţia a fost sesizată de către o femeie, din municipiul Dej, cu privire la faptul că ar fi găsit o sumă importantă de bani şi mai multe bonuri valorice.
Femeia ar fi observat, pe marginea părţii carosabile de la intersecţia străzilor Unirii cu Zefirului, din municipiul Dej, o pungă din plastic, de dimensiuni reduse, care conţinea 1.560 de lei şi 8 tichete valorice.
În urma investigaţiilor efectuate, poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Dej au depistat persoana vătămată, constatând că este vorba de un bărbat din Dej.
Banii şi tichetele valorice, pierdute pe fondul neatenţiei, i-au fost restituite celui păgubit.
Citește și:

Dejul a petrecut pe cinste: Zilele Municipiului au adunat mii de oameni în centrul orașului! – FOTO/VIDEO

Au împlinit 50 de ani de căsătorie și au fost sărbătoriți la Dej | NUNȚILE DE AUR – FOTO

Start spectaculos pentru Zilele Municipiului Dej 2026. Anda Dimitriu, Andrei Bănuță și VUNK au urcat pe scenă în prima seară – FOTO/ VIDEO













