Eveniment
O mașină a lovit o căprioară, în Nireș – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
12 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/08/caprioara-lovita-de-masina-nires-1024x768.jpg)
Un eveniment rutier a avut loc aseară, în jurul orei 20, în localitatea Nireș, comuna Mica.
Din primele informații, șoferul unui autovehicul, care se deplasa dinspre Dej înspre Unguraș, a fost surprins de apariția unei căprioare. În urma apelului la 112, la fața locului au intervenit polițiștii, dar și pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej.
Din fericire, evenimentul rutier s-a soldat doar cu pagube materiale. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.