Sport
O sportivă din Dej a obținut două medalii de ARGINT la Campionatul Național de Atletism – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/06/clara-lucaciu-atletism-argint.jpeg)
O atletă din Dej a obținut două medalii de argint în finala Campionatului Național de Atletism.
Campionatului Național de Atletism s-a desfășurat în perioada 10-12 iunie în Craiova. Atleta Clara Lucaciu, din Dej, a obținut două medalii de argint.
”Rezultate bune au obținut și ceilalți atleți participanți – Daria Pop, Amalia Baciu și Alesia Pop”, a precizat antrenorul lor, profesorul Manu Costin.