Eveniment
Oprit pentru viteză, în Dej. Ce au descoperit apoi oamenii legii
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/02/actiune-preventiva-politisti-ipj-cluj-1024x768.jpg)
Ieri, în jurul orei 10.00, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Dej au oprit un bărbat, în vârstă de 51 de ani, din comuna Apahida.
Bărbatul a fost oprit, pe strada Vâlcele, în urma înregistrării cu aparatul radar, rulând cu viteza de 75 km/h. Ulterior, oamenii legii au aflat că acesta nu deținea dreptul de a conduce autovehicule.
În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere, faptă prevăzută și pedepsită de Codul penal.