Sport
Pereche de dans sportiv, din Dej, medaliată cu aur în Bulgaria – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/12/Sofia-World-Trophy-DanceSport-Festival-2.jpg)
Weekend-ul trecut, în Bulgaria, s-a desfășurat ”Sofia World Trophy DanceSport Festival 2022”, care a găzduit Campionatul Mondial de Junior 2 Standard, dar și multiple competiții internaționale de dans sportiv la diferite categorii.
Perechea Kis Robert – Rafa Madalina Diana, reprezentând Clubul de Dans Sportiv Latino Angels Dej, a participat la două categorii, la ambele ocupând cea mai înaltă treaptă a podiumului, astfel:
WDSF International Open Adult Standard – locul I
International Open U21 Standard – locul I
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/12/Sofia-World-Trophy-DanceSport-Festival-1.jpg)
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/12/Sofia-World-Trophy-DanceSport-Festival-2.jpg)