Eveniment
Polițiștii din Dej au identificat un bărbat bănuit de săvârșirea infracțiunii de înșelăciune
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2018/05/bani-hoti-lei.jpg)
Ieri, în urma activităților investigative derulate, polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Dej au identificat un bărbat în vârstă de 32 de ani, din județul Galați, bănuit de săvârșirea unei infracțiuni de înșelăciune.
Din cercetări a reieșit faptul că la data de 25 noiembrie 2021, bărbatul ar fi încheiat o înțelegere cu o femeie în vârstă de 49 de ani, din județul Cluj, în scopul efectuării unor lucrări de construcție a unui container modular, în schimbul căruia cele două persoane ar fi convenit asupra sumei de 9.500 de lei.
În urma executării parțiale a lucrării, bărbatul ar fi pretins și primit un avans de 5.000 de lei, însă ulterior, acesta nu a mai putut fi contactat de femeie.
Cu sprijinul polițiștilor din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Galați, cel în cauză a fost depistat, prejudiciul fiind recuperat în totalitate.