Eveniment
Pompierii din Dej au intervenit, azi-noapte, la un INCENDIU în Suatu – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/06/incendiu-suatu-anexa-gospodareasca.jpeg)
Un incendiu a izbucnit azi-noapte, în jurul orei 2, în localitatea Suatu.
Din primele informații, incendiul s-a manifestat la o anexă gospodărească. În urma apelului la 112, la fața locului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului Dej – de la Punctul de Lucru Mociu – cu o autospecială și un echipaj SMURD, polițiștii, iar în sprijin a fost trimisă și o autospecială de la Detașamentul 1 Cluj-Napoca.
”Incendiul a distrus acoperișul unei bucătarii de vară pe o suprafață de 40 mp. Din fericire, nu au existat victime, iar intervenția promptă a făcut ca flăcările sa nu se extindă. Misiunea pompierilor s-a încheiat în jurul orei 03:30”, a informat ISU Cluj.