Eveniment
Pompierii din Dej au intervenit la o casă cuprinsă de flăcări, în Panticeu – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/07/incendiu-panticeu-iulie.jpg)
Pompierii din cadrul Detașamentelor 1 Cluj-Napoca și Dej au intervenit, ieri, pentru stingerea flăcărilor care au cuprins o casă de locuit din localitatea Panticeu.
La fața locului s-au deplasat două autospeciale pentru stins incendii și, preventiv, un echipaj SMURD. Focul a distrus acoperișul și bunurile din casa de locuit, fără a se extinde la alte vecinătăți.
Din fericire, nu au fost persoane care să solicite consult medical, iar operațiunile de stingere au durat mai bine de o oră.