Prima victorie în amicale pentru Unirea Dej – FOTO

Echipa de fotbal Unirea Dej s-a impus fără probleme, scor 3-0, în fața formației Sticla Arieșul Turda.

Meciul amical dintre cele două formații a avut loc ieri, de la ora 15, pe Iclod Arena. Antrenorul Dragoș Militaru a început partida cu: Railean – Meszaroș, Kereki, Burdeț, Rus, Cocian, Cătinean (cpt), Ad. Pop, Manole, Blaj, Alex. Pop. Ulterior, au mai intrat pe teren Raul Papp, Chindriș, Roș, Daniel Pop, Peter, Militaru, Săvan, Popescu, Frăsineanu, V. Bogdan și doi juniori născuți în 2005 – Copos și Bocica.

Adi Pop a deschis scorul, în minutul 39, reușund primul gol al dejenilor din 2022. În a doua repriză, Patrick Popescu a semnat o dublă, în minutele 69 și 89, și a stabilit scorul final, 3-0.