Rezultate deosebite în acest weekend pentru clubul de dans sportiv Latino Angels Dej – FOTO

6

Clubul de dans sportiv Latino Angels Dej a reușit în acest weekend multiple performanțe la Cupa Cetăţii Alba Iulia și la Cupa Potaissa Turda.

Astfel, micuții dejeni, antrenați de Alexandru Miheștean și Vlad Pâslariu, au obținut rezultate remarcabile la cele două competiții de dans sportiv.

Sâmbătă, 14 martie, când a avut loc prima competiție (n.r. Cupa Cetății Aba Iulia), dejenii Sonia Maria Stelea și Cezar Mironescu, care au concurat la categoria 12-13 ani, au obținut locul I. Clasamentul este completat de Madalina Rafa și Bogdan Pop categoria E 6-9 ani locul I; Alexandra Fort și Gabriel Szabo categoria E 6-9 ani locul II; Adriana Suciu și Robert Kiss categoria E 12-13 ani locul III; Mara Lechintean și Florin Mathe categoria Hobby 6-11 ani, locul VI;

Duminică, 15 martie, la Cupa Potaissa Turda, reprezentanții clubului de dans sportiv Latino Angels Dej, s-au aflat din nou pe podium. Cuplul format din Sonia Maria Stelea și Cezar Mironescu, care a participat categoria D 12-15 ani, a obținut locul II, urmat de Adriana Suciu și Robert Kiss care au obținut locul III și de cuplul format din Andreea Cosmuta și Raul Pop care au obținut locul IV.