Ştiri din zonă
Rezultatul pozitiv pentru metamfetamină în cazul unui șofer tras pe dreapta în Beclean
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/10/politia-politisti.jpg)
La data de 16 iulie, polițiștii din Beclean au depistat, pe raza orașului, un conducător auto de 24 de ani, din Prundu-Bârgăului, aflat sub influenta unor substanțe psihoactive.
Autoturismul condus de acesta a fost oprit pentru control pe raza orașului Beclean, iar în urma testării cu aparatul Drug Test 5000, rezultatul a fost pozitiv pentru metamfetamină, fiindu-i recoltate probe biologice.
În cauză a fost întocmit dosar penal, iar Poliția orașului Beclean continuă cercetările în acest caz.