Ştiri din zonă
S-a vaccinat cel mai vârstnic gherlean. Are 105 ani – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/01/vaccin-105-ani-768x1024.jpg)
La fel ca la Dej, ieri a început la Gherla vaccinarea persoanelor incluse în a doua etapă de vaccinare anti-COVID: cele de peste 65 de ani, cele aflate în evidență cu boli cronice și angajații din domenii esențiale.
Printre cele 60 de persoane programate pentru administrarea vaccinului anti COVID-19, la centrul de la Liceul ”Kemeny Zsigmond”, s-a aflat și domnul Rusu, cel mai vârstnic cetățean din municipiul Gherla. Fostul profesor are 105 ani și este Cetățean de Onoare al orașului. Bărbatul a venit la vaccinare însoțit de un nepot.
Centrul de vaccinare din Gherla dispune de patru cabine.