Șapte înfrângeri în ultimele șapte etape: CFR Cluj 2 – FC Unirea Dej 2-0 – FOTO

Echipa de fotbal Unirea Dej a pierdut, scor 0-2, meciul disputat în această după-amiază cu CFR Cluj 2. Dejenii ajung astfel la șapte înfrângeri consecutive în campionat.

Partida din Cluj, dintre CFR 2 și FC Unirea Dej, a contat pentru a XIII-a etapă a seriei a V-a din Liga a III-a. Înaintea acestei confruntări, dejenii se aflau pe locul 14 în clasament (penultimul), cu 7 puncte acumulate, în timp ce feroviarii ocupau poziția cu numărul 11, cu 13 puncte strânse până acum în sezonul competițional 2017-2018.

Clujenii au fost la un pas să deschidă scorul în minutul 9. Ndi a respins greșit balonul, la o jumătate de metru de bara din stângă, și a fost la un pas de autogol. Până la urmă golul a venit cu 8 minute înainte de finalul primei reprize. Mihai Kereki a înscris la baza stâlpului din stânga portarului Unirii.

Pe fondul unui joc dominat de gazde, tabela s-a modificat din nou la scurt timp după reluare. Yasim Hamed a șutat în dreapta portarului Szekely și a stabilit scorul final, 2-0. De menționat că, pe lângă aceste reuşite, CFR-iştii au mai trimis de două ori mingea în bară.

Dejenii au pierdut al șaptelea meci consecutiv în campionat și se îndreapta cu pași reprezi spre ultima poziție a clasamentului seriei a V-a din Liga a III-a.