Social-Cultură
Sinagoga din Dej poate fi vizitată astăzi. VEZI în ce interval orar
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
10 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2017/08/Sinagoga-evreiasca-evrei-Dej.jpg)
Primăria Municipiului Dej, Comunitatea Evreilor din Dej și Muzeul Municipal Dej organizează azi, 9 octombrie 2023, activități dedicate Zilei Naționale de Comemorare a Victimelor Holocaustului.
– Între orele 09:00 – 10:00, la Muzeul Municipal Dej, va avea loc o scurtă prezentare despre comunitatea evreilor din municipiul Dej, prezentare intitulată „Personalități evreiești ale orașului Dej”
– Între orele 11:00 – 13:00 program de vizitare a Sinagogii și întâlnire cu membrii comunității evreilor dejeni
– La ora 13:00 va avea loc o ceremonie de depunere coroane la Monumentul Deportaților Evrei din fața Sinagogii