Sport
Sivasspor, fosta și noua echipă a fotbalistului dejean Paul Papp
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
5 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2018/07/paul-papp-sivasspor.jpg)
Sivasspor este fosta și noua echipă a fotbalistului dejean Paul Papp. Fundașul a semnat un nou contract cu clubul turc.
”Sivasspor a ajuns la un nou acord cu Paul Papp, al cărui contract s-a încheiat la sfârșitul sezonului trecut (…) Paul Papp, în vârstă de 29 de ani de ani, a semnat un contract valabil un an. Dorim să-i urăm bun venit lui Paul și îi dorim mult noroc”, a anunțat clubul din Turcia prin intermediul site-ului oficial.
”Și de azi încep încă un an plin de adrenalină, provocări și bătălii! Mă simt norocos să evoluez la acest club frumos!”, a transmis dejeanul Paul Papp.