Ştiri din zonă
Șofer de 25 de ani, beat pe strada Crișan din Gherla
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/01/alcool.jpg)
Aseară, în jurul orei 20, polițiștii Compartimentului Rutier Gherla au depistat un tânăr de 25 de ani, din Gherla în timp ce conducea un autoturism pe strada Crișan din municipiu, aflându-se sub influența băuturilor alcoolice.
La testarea alcoolscopică a fost înregistrată concentrația de 0,82 mg/l alcool pur în aerul expirat, tânărul fiind condus la o unitate medicală pentru a-i fi prelevate mostre biologice.
În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.