Eveniment
Șofer din Dej, oprit azi-noapte în Mănăstirea. Era sub influența alcoolului
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/12/politie-politisti-lumina-1024x682.jpg)
Azi-noapte, în jurul orei 01.00, polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Dej au oprit pentru verificări un autoturism condus pe DJ 172F, prin localitatea Mănăstirea, de un bărbat de 34 de ani, din municipiul Dej.
Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o concentrație de 0,55 mg/l alcool pur în aerul expirat. În baza rezultatului, acesta a fost condus la o unitate medicală, unde i-au fost recoltate mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
Sunt continuate cercetările în cauză, sub aspectul infracțiunii de conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.