Ştiri din zonă
Șofer din Mănăstirea, prins cu 145 km/h pe DN1
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2016/02/big_foto_pistol_radar_trucam_Poliția.jpg)
Duminică, în jurul orei 12:30, pe D.N. 1, polițiștii au depistat în trafic un bărbat în vârstă de 29 de ani, din localitatea Mănăstirea, județul Cluj, în timp ce conducea o mașină cu viteza de 145 de km/h, înregistrată radar, în zona de limitare a vitezei de deplasare la 70 de km/h.
Conducătorul autoturismului a fost sancţionat contravenţional de polițiști cu puncte amendă şi cu suspendarea dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice pentru 90 de zile.