Ştiri din zonă
Șofer din Uriu, beat la volan prin Cristeștii Ciceului. A fost tras pe dreapta de polițiști
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
8 anipe
de
Dorin CocișDuminică, 3 iulie, un bărbat din localitatea Uriu, în vârstă de 48 de ani, a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism pe DN 17, pe raza localităţii Cristeştii Ciceului, aflându-se sub influenţa băuturilor alcoolice.
În cauză a fost întocmit dosar penal în care sunt efectuate cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de „conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe”, faptă prevăzută și pedepsită de Codul Penal.
FOTO – Arhivă