Ştiri din zonă
Șoferiță din Coldău, oprită de polițiști. Mașina era neînmatriculată
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/09/actiune-blitz-dn1c-politisti.jpg)
La data de 4 iunie a.c., pe o stradă din Năsăud, polițiștii din cadrul Poliției orașului Năsăud au oprit pentru control un autoturism care avea număr de înmatriculare provizoriu.
La volanul acestuia a fost identificată o tânără de 25 de ani, din Coldău, iar în urma verificărilor efectuate, s-a constatat faptul că autoturismul condus de aceasta figurează ca fiind neînmatriculat. Tânăra a fost testată alcoolscopic, rezultatul fiind negativ.
Cercetările în acest caz sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui autovehicul neînmatriculat.