Someșul Dej a învins CS Supporter în prelungirile meciului, scor 3-2

Echipa de fotbal Someșul Dej a învins cu 3-2, pe teren propriu, formația CS Supporter 2.0, în a XI-a etapă a Ligii a IV-a.

Partida dintre Someșul Dej și CS Supporter 2.0, care a început la ora 15, s-a disputat pe Baza Sportivă ”Ocna Dej”. Oaspeții au marcat primii, prin Rareș Anca, însă fotbaliștii antrenați de Mircea Bolba au întors scorul cu două lovituri de la punctul cu var transformate de Rareș Petrean și Alin Toma. Cu 15 minute înainte de final, CS Supporter 2.0 a reușit egalarea grație golului lui Crăciun.

În prelungirile confruntării de la Dej, Paul Bogdan a înscris cu capul și a adus victoria Someșului (3-2). În urma acestui rezultat, dejenii mai adaugă trei puncte în clasament și se distanțează astfel la șase puncte de locul 4.