Sport
Someșul Dej a învins la Satu Mare, scor 1-0 – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/10/csm-satu-mare-somesul-Dej-fotbal.jpg)
Echipa de fotbal Someșul Dej a învins ieri după-amiază, cu 1-0, în deplasare, formația CSM Satu Mare. Alpar Meszaros a debutat cu dreptul.
Partida dintre CSM Satu Mare și Someșul Dej a contat pentru a șasea etapă a seriei a X-a din Liga a III-a. Confruntarea a fost decisă de autogolul lui Luca Tincău, din minutul 64.
În urma acestei victorii, elevii lui Alpar Meszaros ocupă locul 7 în clasament, cu 6 puncte acumulate.
Vă reamintim, Someșul Dej și CSM Satu Mare s-au mai întâlnit în primul joc al turneului de baraj pentru promovarea în Liga a III-a. Atunci, duelul s-a încheiat la egalitate, 0-0.