Someșul Dej, învinsă de ACSF Recea într-un amical disputat la Iclod – FOTO

Echipa de fotbal Someșul Dej (seria a X-a, Liga a III-a) a fost învinsă fără drept de apel, scor 0-5 (Micaș x 2, Brata, Mărieș, Balha), de ACSF Recea (Liga a II-a), într-un meci amical care a avut loc ieri.

Formația dejeană antrenată de Alpar Meszaros a disputat ieri primul joc de verificare de la reluarea pregătirilor. Amicalul cu Recea – care a avut loc ieri, cu începere de la ora 14, pe stadionul din Iclod – a fost controlat în totalitate de oaspeți, fiind practic decis în prima repriză (0-4). După reluare, maramureșenii au înscris și golul cu numărul cinci.

De menționat că în această pauză competițională, Someșul Dej – formație patronată de omul de afaceri Vicențiu Știr – i-a transferat pe Denis Hordouan, Dan Bucșa, Emanuel Negru și Daniel Creciunesc.