Social-Cultură
Spectacol și proiecție de film la Centrul Cultural „Arta” din Dej
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
5 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/10/afis-bocsa-centrul-cultural-arta-dej-1024x724.jpg)
Centrul Cultural „Arta” din Dej va găzdui joi, 17 octombrie, de la ora 18:00, evenimentul „Suflet Românesc – atunci și acum”.
Organizat de Fundatia Culturală „TerrArmonia”, Filiala Cluj, în parteneriat cu Academia de Muzică „Gheorghe Dima” Cluj-Napoca și realizat cu sprijinul Primăriei Municipiului Dej, Consiliul Județean Cluj și Rotary Club Dej, va aduce în fața dejenilor proiecția poemului cinematografic „Suflet românesc – atunci și acum” și un spectacol folcloric susținut de un grup al Ansamblului ICOANE.
Moderatorul implicat artistic al evenimentului este prof. univ. dr. Ioan Bocșa.
Intrarea este liberă!