Steaua București – Unirea Dej 3-1 – VOLEI MASCULIN

Unirea Dej - CSM Bucuresti volei masculin (8)

Clubul de volei Unirea Dej a pierdut cu 3-1 meciul disputat, în capitală, contra echipei Steaua București. Partida a contat pentru etapa a XXII-a a Diviziei A1 la volei masculin.

Gazdele au avut un avans de 5 puncte în primul set, 21-16, însă dejenii s-au apropiat la un singur punct, 21-22. Chiar și așa, tot steliștii au avut prima șansă de a închide setul, 24-22, însă din nou elevii lui Victor Lazăr și Tibi Szilagyi au turat motoarele (25-24) și în cele din urmă s-au impus cu 25-27.

Runda secundă le-a aparținut steliștilor, aceștia adjudecându-și setul cu 25-20. Actul cu numărul trei a fost destul de echilibrat, cele două formații mergând umăr la umăr. Dejenii au condus cu 24-23 și 25-24, însă steliștii au fost cei care, în final, au avut câștig de cauză, 27-25.

Ultimul set a fost controlat și câștigat de bucureșteni, 25-20, astfel că Steaua București a câștigat cu 3-1 meciul cu Unirea Dej.