Ştiri din zonă
Sunt 71 de persoane din județul Cluj infectate cu coronavirus
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2020/03/coronavirus-new.jpg)
Autoritățile au anunțat că la nivelul județului Cluj sunt 71 de persoane depistate pozitiv cu COVID-19, internate în spitale.
Astăzi, 6 aprilie, situația epidemiologică în județul Cluj se prezintă astfel: 715 persoane în carantină, 2.651 persoane în autoizolare la domiciliu și 71 persoane depistate pozitiv din județul Cluj, internate la spitalele din Cluj-Napoca.