Eveniment
Tânăr din Cuzdrioara, sub influența alcoolului, prins la volan în miez de noapte
Publicat acum
3 anipe

Azi-noapte, în jurul orei 01.10, polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Dej au interceptat, în comuna Cuzdrioara, un autoturism condus de un tânăr în vârstă de 27 de ani, din aceeași comună, aflat sub influența băuturilor alcoolice.
La testarea cu aparatul etilotest a fost înregistrată concentrația de 0,43 mg/l alcool pur în aerul expirat, tânărul fiind condus la o unitate medicală în vederea prelevării de mostre biologice.
În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
Citește și:

ACCIDENT grav azi-noapte, au intervenit pompierii Detașamentului Dej. Un tânăr a fost găsit inconștient – FOTO

Tânără din Gherla, rănită într-un accident în Bistrița. Mașina în care se afla, proiectată în alt autovehicul

Mii de credincioși, în rugăciune la Nicula. Pelerinajul de Sfânta Maria, unul dintre cele mai mari din România – FOTO/VIDEO












