Eveniment
Tineri sub influența alcoolului, depistați în Dej. Unul ziua, altul noaptea
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
6 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/09/beat-la-volan-alcool.jpg)
Ieri, în jurul orei 01.35, polițiștii au depistat un tânăr, de 23 de ani, din comuna Unguraș, în timp ce conducea o autoutilitară pe strada Crângului din municipiul Dej, aflându-se sub influența băuturilor alcoolice, respectiv 0,91 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Tot ieri, dar mai devreme, în jurul orei 13.15, polițiștii au depistat pe strada 1 Mai din municipiul Dej, un tânăr de 29 de ani, care conducea un autoturism, aflându-se sub influența băuturilor alcoolice, respectiv 0,25 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În ambele cazuri se efectuează cercetări sub aspectul savârşirii infracţiunii ”conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”.