Ştiri din zonă
TRAGEDIE într-o localitate din Sălaj. Doi copii au murit în incendiu
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
6 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2018/06/deces-moarte-mort-decedat-s-a-stins-1024x683.jpg)
Doi copii și-au pierdut viața, aseară, într-un incendiu produs la o casă din localitatea Cuceu, judeţul Sălaj.
Departamentul pentru Situaţii de Urgenţă (DSU) a informat că, în jurul orei 20:42, în dispeceratul ISU Sălaj a fost primit un apel de urgenţă care semnala producerea acestui incendiu. La faţa locului s-au deplasat o maşină de stingere, o ambulanţă SMURD de prim ajutor, o ambulanţă a Serviciului Judeţean de Ambulanţă şi maşina medicului de urgenţă.
”Concomitent cu operaţiunile de stingere a incendiului, a fost constituită o echipă de căutare-salvare, date fiind informaţiile conform cărora în interior s-ar afla persoane surprinse. Din nefericire, pompierii au găsit doi minori (de 9 ani şi de 12 ani) cu arsuri pe 80% din suprafaţa corporală, care în ciuda tuturor eforturilor depuse de colegii noştri nu au supravieţuit”, a precizat DSU, pe pagina sa de Facebook.