Ştiri din zonă
ACCIDENT în Braniștea, intervin mai multe echipaje de salvatori
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
10 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/07/accident-Fundatura-7-politie-ambulanta.jpg)
Un accident rutier s-a petrecut în urmă cu puțin timp, în jurul orei 15:10, pe DJ172F, în localitatea Braniștea.
Din primele informații, două autovehicule sunt implicate. În urma apelului la 112, la fața locului intervin o ambulanță un echipaj de pompieri, un echipaj de prim ajutor SMURD, dar și polițiștii.
ACTUALIZARE ora 15:45: Conform ISU Bistrița, ”persoanele implicate în accident refuza transportul la spital”. Conducătorii auto implicați în accident au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
ACTUALIZARE: ”Din primele date, un autoturism condus de un bărbat, de 64 de ani, din Bistrița, care circula pe direcția Dej – Beclean a intrat în coliziune un alt autoturism, condus de un bistrițean de 54 de ani. Accidentul s-a soldat cu rănirea unui pasager din autoturismul condus de bărbatul de 64 de ani, care a refuzat transportul la spital. Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative. Continuă cercetările în acest caz polițiștii rutieri din Beclean”, a precizat IPJ Bistrița.