Eveniment
ACCIDENT în Dâmbu Mare, comuna Mica. Mai multe persoane au fost evaluate medical
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2018/08/accident-Recea-Cristur-masina-in-gard-3-ambulanta-SMURD-1024x576.jpg)
Un apel la 112 a anunțat în urmă cu puțin timp, în jurul orei 14:50, producerea unui accident în localitatea Dâmbu Mare din comuna Mica.
Din primele date, două autoturisme au fost implicate în accident. La fața locului se deplasează o ambulanță cu medic de la Dej, un echipaj SMURD de la Gherla, polițiștii, dar și pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej cu două autospeciale cu modul de descarcerare.
ACTUALIZARE 1: Din fericire, nu există persoane încarcerate. Patru adulți și doi minori sunt evaluați de către echipajele medicale, cu toții fiind conștienți și cooperanți.
ACTUALIZARE 2: ”Toate persoanele au fost evaluate de către echipajele medicale. Din fericire, nimeni nu va fi transportat la spital. Pompierii au asigurat măsurile specifice de prevenire și stingere a incendiilor și ajută acum la degajarea traficului”, a informat ISU Cluj.