Eveniment
ACCIDENT în Glod. O persoană încarcerată, a intervenit elicopterul SMURD – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/09/9299D118-6FE9-433C-9B5C-D6050848D9E2-1024x536.jpeg)
Un accident de circulație a avut loc, în urmă cu puțin timp, în localitatea sălăjeană Glod.
Din primele informații, două autoturisme sunt implicate în accident. La fața locului s-au deplasat de urgență pompierii de la Garda Ileanda, polițiștii sălăjeni, precum și echipaje medicale. Totodată, a fost solicitat elicopterul SMURD din cadrul Punctului de Operare Aeromedical (POA) Jibou.
“Două persoane au fost rănite, una fiind încarcerată”, a anunțat ISU Sălaj. Salvatorii intervin pentru descarcerarea victimei.
ACTUALIZARE: “Elicopterul de la POA Jibou a decolat cu victima (inconștientă) de la locul intervenției și se deplasează la Cluj. Un echipaj SMURD de la Ileanda a preluat cea de-a doua persoana (conștientă) și transportă pacientul la Gherla”, a mai precizat ISU Sălaj.