Ştiri din zonă
ACCIDENT în Fundătura, doi tineri transportați la spital
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2018/08/pompieri-smurd-detasamentul-de-pompieri-dej.jpg)
Un accident de circulație a avut loc în urmă cu puțin timp, în jurul orei 19:40, în localitatea Fundătura, comuna Iclod3
Din primele informații, în accident sunt implicate două autovehicule, iar o persoană este rănită. În urma apelului la 112, la fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) ”Avram Iancu” Cluj, echipaje de prim-ajutor, dar și polițiștii.
ACTUALIZARE: ”Un conducător auto de 18 ani, din comuna Iclod, care se deplasa pe DN 1C din direcția Gherla spre Cluj-Napoca, a intrat in coliziune cu un autoturism condus de un tânăr de 22 de ani, din județul Bistrița-Nasaud.
În urma impactului, conducătorul auto de 18 ani si un tânar de 22 de ani, pasager în autoturismul condus de tanarul de 22 de ani au fost transportați la o unitate medicala în vederea acordării îngrijirilor medicale”, a informat IPJ Cluj.