Eveniment
ACCIDENT pe strada Vâlcele din Dej, două mașini implicate – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/01/accident-valcele-ian-1024x768.jpeg)
Un accident rutier s-a petrecut astăzi pe strada Vâlcele din Dej.
Din primele informații, în accident au fost implicate două autoturisme. În urma apelului la 112, la fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej cu o autospecială cu modul de descarcerare, un echipaj SMURD, dar și polițiștii.
”Un bărbat de 70 de ani este evaluat de către echipajul SMURD, fiind conștient și cooperant”, a precizat ISU Cluj.
ACTUALIZARE: Conform Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Cluj, accidentul s-a soldat fără victime, doar cu pagube materiale. Totodată, conducătorii auto nu au consumat alcool înainte de a se urca la volan.