Eveniment
Ambulanță implicată într-un accident, la Nima. Pacientul din ea, teafăr – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
8 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/11/accident-nima-ambulanta-implicata.jpeg)
Un apel la 112 a anunțat, în urmă cu puțin timp, în jurul orei 09:45, producerea unui accident rutier în localitatea Nima.
Din primele informații, în accidentul de pe DN1C sunt implicate o ambulanță cu număr de Maramureș și o mașină. La fața locului intervin polițiștii, o ambulanță, un echipaj SMURD, dar și pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej – Punctul de Lucru Gherla.
În urma impactului, ambulanța avariată a ajuns în afara părții carosabile, într-un șanț. Pacientul din ea a fost transferat în ambulanța sosită de la Dej.
”Până în acest moment nu au fost alte persoane care să solicite consult medical în urma accidentului”, a precizat ISU Cluj.
ACTUALIZARE: ”Din verificările preliminare s-a constatat că o conducătoare auto de 29 de ani, care se deplasa cu autoturismul din direcția municipiului Dej, în momentul în care s-ar fi angajat în efectuarea unui viraj la stânga, ar fi fost acroșată de o ambulanță SAJ, condusă în aceeași direcție, care transporta un pacient, aflată în efectuarea unei manevre regulamentare de depășire. În urma coliziunii, ambulanța a fost proiectată în șanț. Nu au fost transportate persoane la spital”, a comunicat IPJ Cluj.
Revenim cu detalii!
Nu uita să te abonezi GRATUIT la canalul nostru de WhatsApp pentru a primi în timp real cele mai importante știri din Dej! Click AICI, apoi apasă ”Urmărește” (dreapta sus)!
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/11/accident-nima-ambulanta-implicata.jpeg)
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/11/accident-nima-ambulanta-implicata-2.jpeg)