Eveniment
Bărbat înecat în zona balastierei din Valea Luncii, comuna Mica. Nu a mai putut fi salvat – FOTO/VIDEO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
12 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/08/inecat-valea-luncii1-1024x576.jpeg)
Un apel la 112 a anunțat în această seară, în jurul orei 20, că o persoană s-a înecat în apropiere de balastiera din localitatea Valea Luncii, comuna Mica.
La fața locului au intervenit de urgență o ambulanță, pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej, dar și polițiștii. Echipajele au găsit în apă un bărbat de aproximativ 50 de ani, inconștient. Acesta a fost recuperat de pompieri și adus la mal, iar echipajul de pe ambulanță aplică manevre de resuscitare.
ACTUALIZARE: Din păcate a fost declarat decesul victimei.
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/08/inecat-valea-luncii1-1024x576.jpeg)
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2023/08/inecat-valea-luncii2.jpeg)