Eveniment
Bărbat surprins de un mal de pământ, în Nireș. Victima, la spital
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
1 anpe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/07/accident-Fundatura-7-politie-ambulanta.jpg)
Un bărbat a fost surprins de un mal de pământ care s-a prăbușit peste el, în localitatea Nireș, comuna Mica.
Alarma s-a dat în jurul orei 18, iar la fața locului au intervenit o ambulanță, pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej cu o autospecială cu modul de descarcerare, dar și polițiștii.
Din fericire, bărbatul a scăpat cu viață. ”Până la sosirea forțelor noastre, bărbatul de aproximativ 50 de ani a fost scos de sub pământ de către mai multe persoane, fiind conștient și cooperant. Ulterior, pompierii l-au predat echipajelor medicale. Acesta va fi transportat la spitalul din Dej“, a informat ISU Cluj.