Ştiri din zonă
Elicopterul SMURD, solicitat în Târlișua. O femeie a suferit arsuri încercând să stingă un incendiu
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/03/elicopter-SMURD-Micestii-de-Campie-Bistrita-Nasaud-1.jpeg)
O femeie in vârstă de aproximativ 72 de ani a suferit arsuri de gradul II și III la nivelul feței și a membrelor superioare în încercarea de a stinge un incendiu de vegetație de pe o miriște din gospodărie, în localitatea Târlișua.
”Femeia este conștientă și cooperantă. La caz intervine echipajul de prim ajutor SMURD de la Garda de Intervenție Beclean. A fost solicitat și elicopterul SMURD”, a informat ISU Bistrița.
Un caz asemănător s-a produs marţi în comuna Braniştea, victima fiind o femeie de 83 de ani.
Revenim cu detalii!