Eveniment
INCENDIU în Cășeiu. Au intervenit pompierii din Dej (ACTUALIZARE)
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/0102e4166449e50114d4314533d544e8.jpg?ver=1721494228)
Publicat acum
5 anipe
de
Dorin Cociș![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2015/10/incendiu-fan-Caseiu-4.jpg)
Un incendiu a izbucnit joi, 21 februarie, în jurul orei 12:15, la un imobil situat pe raza localității clujene Cășeiu.
Potrivit primelor informații, incendiul s-a declanșat la o locuință particulară din localitatea Cășeiu. În urma apelului la 112, la fața locului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, dar și polițiștii.
ACTUALIZARE: Intervenția pompierilor nu a fost una de amploare, fiind afectate câteva aparate electronice (sistem de sonorizare, amplificator pentru sistem de sonorizare, laptop, monitor). Din fericire, flăcările nu s-au extins la alte obiecte din încăpere, însă au fost degradate din cauza fumului degajat.
Nu au fost persoane rănite ca urmare a acestui eveniment. Din cercetările preliminare pompierii au stabilit ca și cauză probabilă ce a stat la baza incidentului o defecțiune a unui aparat electronic (amplificatorul pentru sistemul de sonorizare).