Eveniment
INCENDIU în Jichișu de Sus, au intervenit pompierii din Dej
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/12/pompieri-general-new-1024x682.jpg)
Un incendiu a izbucnit în această după-amiază, în jurul orei 17, în localitatea Jichișu de Sus.
Din primele informații, incendiul se manifestă la acoperișul unei locuințe. În urma apelului la 112, la fața locului s-au deplasat de urgență pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej cu două autospeciale, dar și polițiștii.
ACTUALIZARE: ”Din datele preliminare, incendiul a afectat o porțiune din jurul hornului casei și a fost ținut sub control de către locatari până la sosirea pompierilor. Nu sunt anunțate persoane rănite în urma acestui eveniment”, a precizat Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) ”Avram Iancu” Cluj.