Ştiri din zonă
INCENDIU la o casă din Reteag, pompierii au acționat prompt
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/11/incendiu-sant-bistrita-nasaud-3.jpg)
Un incendiu a izbucnit în urmă cu puțin timp, în jurul orei 19:30, în localitatea Reteag.
Din primele informații, incendiul se manifestă la o casă de locuit din Reteag. În urma apelului la 112, la fața locului s-au deplasat de urgență pompierii militari din cadrul Gărzii de Intervenție Beclean cu două mașini de stingere și un echipaj de paramedici.
Nu sunt anunțate victime.
ACTUALIZARE: ”Incendiul a fost lichidat în limitele găsite (coș de fum)”, a informat ISU Bistrița. Din fericire, pagubele materiale nu sunt însemnate.