Eveniment
Apel 112: INCENDIU la o fermă din Ciceu Mihăiești (ACTUALIZARE)
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2016/11/IMG_1952.jpg)
Un incendiu a izbucnit în urmă cu puțin timp, în jurul orei 16:20, în localitatea Ciceu Mihăiești.
Conform apelului la 112, incendiul se manifestă la o fermă de animale dezafectată, la ieșire spre localitatea bistrițeană Bața. La fața locului s-au deplasat de urgență pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Beclean, dar și polițiștii.
ACTUALIZARE: Ajunși la locul solicitării, pompierii au constatat că nu există niciun incendiu la fermă. ISU Bistrița-Năsăud a anunțat, ulterior, că ”nu se confirmă incendiul. A ars doar vegetația uscată din zona respectivă”.
foto: arhivă