Eveniment
Mașină în șanț, după ce a lovit un cal, în Nireș. O tânăra a rămas încarcerată – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
3 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/09/4823A8FF-84B0-4CAF-BB21-A3EED05D2296-1024x768.jpeg)
Un apel la 112 a anunțat în urmă cu puțin timp, în jurul orei 20:15, producerea unui accident pe DJ161D, între localitățile Nireș și Mănăstirea, comuna Mica.
Conform unor martori, un autoturism a ajuns în șanț, după ce a lovit un cal. La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej, un echipaj medical, dar și polițiștii.
O femeie are nevoie de îngrijiri medicale.
ACTUALIZARE: “Din primele informații, conducătoarea unui autoturism, în vârstă de 19 ani, din comuna Mica, care se deplasa din direcția Nireș spre Mănăstirea, pe un sector de drum neiluminat, a intrat în coliziune cu un cal aflat pe drumul public, ulterior oprindu-se în șanțul aferent părții stângi a direcției de deplasare.
Ulterior descarcerării, conducătoarea a fost transportată la spital în vederea acordării îngrijirilor și investigațiilor de specialitate.
În cauză au fost demarate cercetări pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care a avut loc evenimentul, în cadrul unui dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă”, a transmis IPJ Cluj.