Eveniment
Un autobuz a doborât un stâlp, la ieșire din Dej – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
4 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2021/01/autobuz-in-stalp-Nima-2-1024x498.jpg)
Un eveniment rutier a avut loc, în urmă cu puțin timp, în localitatea Nima, comuna Mintiu Gherlii.
Din primele informații, un autobuz înmatriculat în județul Cluj a doborât un stâlp, la ieșire din municipiul Dej. Din fericire, în urma evenimentului rutier de pe DN1C, nimeni nu a fost rănit. Conform unor martori, șoferul autobuzului ar fi încercat să evite impactul cu un autoturism aflat în fața sa și astfel a părăsit partea carosabilă.
Polițiștii s-au deplasat la fața locului pentru a stabili împrejurările exacte în care s-a produs evenimentul rutier.