Ştiri din zonă
Un bărbat care a vrut să se arunce în Someș, SALVAT de polițiști în ultima clipă
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2019/08/politia-romana-politist-politisti.jpg)
În seara de 3 noiembrie, în jurul orei 22.40, un echipaj din cadrul Poliției orașului Beclean, în timp ce efectua activități de patrulare pe raza orașului, a observat pe podul care face legătura peste râul Someșul Mare, dintre centrul orașului și strada Beclenuț, o persoană îmbrăcată sumar, sprijinită de balustrada podului, având intenția de a se arunca.
Polițiștii au intervenit imediat, reușind să-l salveze. Ulterior, s-a stabilit că este vorba despre un bărbat de 45 de ani care a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate.