Eveniment
Un bărbat din Dej a murit după ce a coborât dintr-o mașină și a fost lovit de o autoutilitară – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
2 anipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2022/12/accident-valcele-apahida-lovit-de-autoutilitara-1024x577.jpeg)
Un accident mortal a avut loc azi-dimineață, în jurul orei 06:50, pe DN1N, pe centura Vâlcele – Apahida. Un bărbat din Dej care a coborât dintr-o mașină a fost lovit de o autoutilitară.
Conform IPJ Cluj, ”un conducător auto în vârstă de 36 de ani, din Câmpia Turzii, care se deplasa cu o autoutilitară dinspre Vâlcele înspre Apahida ar fi acroșat un bărbat în vârstă de 50 de ani, în momentul în care acesta s-ar fi coborât dintr-un autoturism aflat staționat pe partea carosabilă. Echipajul medical prezent la fața locului a fost nevoit să pronunțe, din păcate, decesul acestuia”.
Conducătorul auto în vârstă de 36 de ani a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.