Ştiri din zonă
Un bărbat din Unguraş a accidentat mortal un pieton
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
10 anipe
Un bărbat din localitatea Unguraş a accidentat mortal, pe DN1-E60, un alt bărbat în vârstă de 64 de ani.
Tragedia s-a petrecut ieri, în jurul orei 18:20, pe DN1-E60, în oraşul Huedin. Din primele cercetări reiese că un bărbat, de 35 de ani, din comuna Unguraş, în timp ce conducea un autovehicul, care tracta o semiremorcă, prin oraşul Huedin, spre Oradea, a surprins şi accidentat un pieton.
Victima, un bărbat, de 64 de ani, din oraşul Huedin, s-ar fi angajat neregulamentar în traversarea părţii carosabile, prin loc nepermis şi nesemnalizat cu trecere pentru pietoni.
Accidentul s-a soldat cu decesul pietonului şi avarierea autovehiculului.
În cauză se continuă cercetările pentru a se stabili toate circumstaneţele în care s-a produs impactul.