Ştiri din zonă
Un șofer din Reteag s-a izbit cu mașina de un podeț – FOTO
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
5 lunipe
![](https://dej24.ro/wp-content/uploads/2024/02/accident-sigmir-sofer-din-reteag.jpg)
Un accident rutier s-a produs, ieri, pe Drumul Județean 151, în Sigmir.
Polițiștii au constatat faptul că un autoturism condus de un bărbat de 55 de ani din Reteag a părăsit partea carosabilă și a intrat în coliziune cu un podeț. În urma accidentului, șoferul a fost rănit, necesitând acordarea de îngriji medicale de specialitate la spital.
Testarea cu aparatul etilotest a indicat un rezultat negativ.
Cercetările sunt continuate de către polițiștii Biroului Rutier în cadrul unui dosar penal, urmând să fie stabilită cauza și împrejurările producerii accidentului.