Sport
Un voleibalist din Dej a lăsat Steaua pentru Tricolorul Ploiești
![](https://dej24.ro/wp-content/litespeed/avatar/a7aac7651928dd72f722c42870d2e6bb.jpg?ver=1721495161)
Publicat acum
9 anipe
Un voleibalist originar din Dej, care sezonul trecut a evoluat pentru Steaua București, s-a înțeles cu Tricolorul LMV Ploieşti.
Este vorba despre tânărul Andrei-Dan Grigoraș, sportiv născut în anul 1993. Voleibalistul din Dej a jucat timp de 3 sezoane pentru CSA Steaua București, însă în urmă cu câteva săptămâni a bătut palma cu nou-promovata Tricolorul LMV Ploiești.
Andrei-Dan Grigoraș și-a făcut junioratul la LAPI Dej, iar în 2012 a semnat cu Steaua București, formație pentru care a evoluat până în această vară. Acesta joacă pe postul de secund (extremă, fals), făcând parte din loturile naționale ale României la cadeți și juniori.